Mis on Fotokuu?

Kaamerapõhise kunsti festival "Tavaline maagia"

Tallinna Fotokuu on kaamerakunsti festival, mis toimub oktoobris 2011. Fotokuu programm koosneb näitustest ja sündmustest, mille läbiv teema on kaamerapõhise kunsti võimalused, piirangud ja suhe ruumiga.

Fotokuu tõmbenumbrid on rahvusvaheline grupinäitus „Teisele poole“ Kumu kunstimuuseumis, samuti Balti noorte kunstnike näitus Tallinna Kunstihoones, fotopärandi näitus „Silmapilkline ülessewõtte“ Eesti Ajaloomuuseumis ja Boris Mihhailovi näitus Kunstihoone Galeriis. Külastajatel on võimalik lasta end üllatada Eksperimentaalgaleriil ja polüfoonilise passifoto automaadil Vabaduse väljaku tunnelis, avastada Tallinna eri linnaosades asuvaid korterinäitusi ning saada osa linnaruumis toimuvast fotoprojektsioonide programmist.

Lisaks näitustele toimub oktoobrikuu jooksul hulgaliselt muidki huvitavaid sündmusi – kohtumised kunstnikega, giidituurid, Ööülikooli loengud, fotomess jpm.

Festivali korraldab Fotokunstnike Ühendus, mille eesmärk on arendada ja tutvustada kaamerapõhist kunsti ja visuaalkultuuri nii Eestis kui ka välismaal. Ühendus koondab ja esindab eelnimetatust huvitatud professionaale.

Ühenduse missioon on levitada erialast teavet ning suurendada ühiskonna huvi kaasaegse visuaalkultuuri vastu.

MTÜ Fotokunstnike Ühendus
Kungla 4-2, 10411 Tallinn
Reg. nr. 80252454
a/a Swedbankis 221045464176
Uuri lisa: www.foku.ee