„Fotograafia dialoogis“, Raadio Ööülikooli avalikud salvestused

Rotermanni kvartal

Festivali Tallinna Fotokuu raames toimuvail Raadio Ööülikooli avalikel salvestustel esitatakse välkloengute seeriad, milles analüüsitakse fotograafia suhteid eri väljendusvahenditega.

Kas teksti kohta saab öelda, et see on fotograafiline, ja vastupidi – pildi kohta, et see on jutustav? Mis on fotograafilisus kirjanduse kontekstis? Kas ühendused nende väljendusvahendite vahel toimuvad teabe ülekandmise kaudu ühest väljendusvormist teise või kasutatakse neid ka koos? Kuidas põimivad kunstnikud oma piltidesse jutustusi ja kuidas kasutavad kirjanikud tekstide vahel pilte?
Fotograafia ja ilukirjanduse suhetest kõnelevad kirjanikud Tõnu Õnnepalu ja Toomas Raudam ning kunstnikud Peeter Laurits ja Krista Mölder.

Milline on foto jõud teiste meediate kontekstis? Miks mõjutab fotograafiline kujutis alateadvust nii kergesti? Kas fotograafia on olemuslikult realistlik? Kuidas suhestuvad tänapäeval teineteist juba sajandeid mõjutanud fotograafia ja maalikunst (pimeruum ehk camera obscura on Euroopas tuntud juba 1700 aastat)? Fotograafia ja filmikunst? Fotograafia ja heli? Millised on liikuva ja liikumatu realistliku kujutise eelised ja puudused faktide ja fiktsiooni esitamisel?
Fotograafia, maalikunsti ja filmi suhetest kõnelevad maalikunstnik Tõnis Saadoja, fotokunstnikud Reimo Võsa-Tangsoo ja Liina Siib ning helilooja Ülo Krigul.

Salvestusi saab hiljem kuulata Ööülikooli veebilehel www.ylikool.ee

Margot Kask (1974) elab ja töötab Tallinnas. On õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafika ja fotograafia erialadel (MA 2009).
Väljendusvahendina kasutab peamiselt fotot ja joonistust. Loomingus on keskendunud ruumikogemuse ja inimsuhete teemadele.
Näitustel esineb aastast 1995. Teinud mõned isikunäitused ja kuraatoriprojektid Eestis (“Mina”, Hobusepea, Tallinn, 2007; “Harilik”, Tallinna Kunstihoone galerii ja Y galerii, Tartu, 2011) ning osalenud mitmetel ühisnäitustel Eestis, Leedus, Rootsis, Saksamaal, Ungaris ja USA-s.
Õpetab Tallinna Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstikoolis.

Avamine
28. October 2011 kell 20.00

Avatud

28. October 2011 – 29. October 2011

Koht

Rotermanni kvartal

Aadress

Rotermanni 8, Tallinn

Piletid

Tasuta

Kuraator

Margot Kask