Fotokuu giidituurid

Tallinna Kunstihoone, Eesti Ajaloomuuseum, Kumu Kunstimuuseum

Kutsume õpilasrühmi osalema Tallinna fotokuu näituste giidituuridele!

Giidituurid Tallinna Kunstihoones
Näitus: „Sündinud samas kohas: kujutis, mälu ja fiktsioon Baltimaades

Kuraator: Vytautas Michelkevicius

Näitus on osa projektist „Uurides Baltikumi“ („Re:Searching the Baltics“), mille eesmärk on teha ülevaade 1970.–80. aastatel sündinud Baltimaade kunstnike fotokunstist. Kasvanud üles üleminekuajal, on sel põlvkonnal ometi elavad mälestused nõukogude ajal veedetud lapsepõlvest, segatuna teismeea kogemustega tormilise kiirusega muutuvast postsovjetlikust elukeskkonnast. Näitusel osalevad noored kunstnikud Eestist, Lätist ja Leedust.

Giidituuri kirjeldus

Giid tutvustab Tallinna Kunstihoone ja Vabaduse väljaku tunneli eksperimentaalgalerii näitusi, samuti kaamerakunsti üldisemalt. Ühe giidituuri kestus on 45 kuni 90 minutit.

  • Kogunemine Tallinna Kunstihoones.
  • Tallinna Fotokuu lühitutvustus.
  • Mis on kaamerakunst?
  • Lühike sissejuhatus näitusesse.
  • Jalutuskäik läbi näituse, kus giid tutvustab lähemalt kuni viit tööd ja selgitab foto ja kaamerakunsti lugemist näitliku kunstiteose analüüsi varal. Giid tutvustab ka dialoogilise vaatamise või visuaalse mõtlemise tehnikaid (olenevalt grupi suurusest ja huvist). Õpetajaga kokkuleppel uurivad õpilased oma valitud teost fotokuu haridusvihiku töölehe abil.
  • Koguneme taas küsimusteks ja vastusteks, diskussiooniks ja emotsioonide jagamiseks.
  • Tuuri lõpp Fotokuu eksperimentaalgaleriis, kus soovijad saavad jätkata tutvumist mitmete interaktiivsete aparaatidega.

Tallinna Kunstihoone näituste giidituuride kokkuleppimiseks palume kirjutada aadressile haridus@fotokuu.ee vähemalt 5 päeva enne giidituuri. Palun märkige ka, millisele klassile ja mitmele õpilasele te tuuri soovite!
Giidituuri maksumus ühele õpilasele on 1.50 Eurot, õpetajale või grupijuhile on sissepääs tasuta.

Giidituurid Eesti Ajaloomuuseumis
Näitus: ”Silmapilkline ülessewõtte. Eesti foto 1850–1912
Kuraatorid: Merilis Roosalu and Tõnis Liibek
Näitus eesti fotograafia kujunemisloost alates esimestest, 1850. aastatest säilinud fotodest kuni eesti filmikunsti sünnini 1912. aastal.

Giidituurid: Merilis Roosalu, merilis@ajaloomuuseum.ee, +3726228654

Giidituurid Kumu Kunstimuuseumis
Näitus: ”TEISELE POOLE (Vaata mulle otsa: mu nimi on Oleks Võinud Olla; samuti kutsutakse mind Ei Enam, Liiga Hilja, Hüvasti.)
Kuraator: Adam Budak
Nimeka kuraatori Adam Budaki koostatud rahvusvahelise kaamerakunsti näituse eesmärk on tuua esile fotograafia kui meedia eneserefleksiivsus ja kaardistada selle seisu kaasaegse kunsti kontekstis. Budakit huvitab, millistel tingimustel ja kuidas fotograafia „töötab“, milline on fotokujutise struktuur ning kuidas on võimalik selle meedia piire ületada ehk minna TEISELE POOLE.

Giidituurid ja haridusprogramm: www.ekm.ee/kumu.php

Avatud

7. October 2011 – 8. January 2012

Koht

Tallinna Kunstihoone, Eesti Ajaloomuuseum, Kumu Kunstimuuseum