Budapesti fototudengite grupinäitus

Ungari Instituudi galerii

Moholy-Nagy Kunstiakadeemia fotograafia õppetool esitleb lõpetanute ja magistritudengite töid. Käesolev valik esindab fotograafia, meedia ja kunsti suundi ning vaateid, mida parasjagu oluliseks ja ajakohaseks peetakse – suundi, mis aitavad tudengite ambitsioone täita.

MOME magistrantide esmane püüdlus on esindada oma ajastu visuaalset keelt vastavalt kaasaja ootustele, kasutades ka ebatraditsioonilisi fotožanre. Kindlustada fototeooria ja kultuuriajaloo, visuaalse ja up-to-date meedia tundmise omandamine, säilitades samal ajal oskus vaadata meedia kasutusvälju kriitilise pilguga.

Lisaks kõrgetasemelisele erialasele koolitusele on seatud eesmärgiks luua selline õppemudel ja ateljee, mis aitaks teostada tudengite interdistsiplinaarseid oskusi ja loomeambitsioone.

Programm annab vajaliku teadmistebaasi pikaajaliseks karjääriks, samuti erialaseks tööks kõrgkoolides. Fotograafia eriala lõpetanud visuaalkunstnikud on võimelised käsitlema eri fotožanre ja meediatasandeid autori probleemidena, lisaks mõtlema ka kommunikatsiooni-informatsiooni struktuurides. Turu-, teadus- või kunstiprojektides osalejatena moodustavad nad silla eri kompetentside vahel ning oskavad juhtida loomerühmi.

MOME Masters Tallinnas nähtav valik esindab mõtteviisi, mis püüdleb pidevalt Ungari visuaalkultuuri uuendamise poole ning hoiab üleval diskussiooni ühiskonnaga. Nähtavaks muutuvad indiviidi ja ühiskonna dilemmad, visuaalne keerukus, indiviidi otsingute paljusus ning fotograafia tänased küsimused. Protsessid tähistavad kooli veendumusi fotograafia, meedia ja kunsti teoreetilistest ning praktilistest küsimustest. Valitud materjal annab laiaulatusliku ning selge pildi õppetoolis tehtavast tööst ja mõtteprotsessist, milles osalevad kõik tudengid.

Avamine
6. October 2011 kell 17.00

Avatud

7. October 2011 – 4. November 2011

Koht

Ungari Instituudi galerii

Aadress

Piiskopi 2, Tallinn

Piletid

Tasuta

Kuraator

Gergely Szatmári ja Gábor Kopek

Kunstnikud

Benedek Bognár, Viola Fátyol, Andrea Gáldi Vinkó, Ildi Hermann, Donát Kékesi, Dávid Kovács, Éva Oravecz, Marinka Zsuzsanna Alexandrovna, Máté Lukács, Éva Szombat