Noorderlichti fotofestival esitleb: „Metropol – suurlinnaelu linnaajastul“, grupinäitus

Eesti Arhitektuurimuuseum (Rotermanni soolaladu)

21. sajandi algusest peale elab üle poole maailma rahvastikust linnades. „Metropol – suurlinnaelu linnaajastul“ („Metropolis – City Life in the Urban Age“) näitab kaasaja suurlinna mitut palet.

Kunagi varem pole linnades elavate inimeste arv kasvanud kiiremini kui viimastel aastakümnetel. See on suurendanud linna rolli nii kultuurilise, majandusliku kui ka sotsiaalse närvikeskusena. Linn on kultuuri häll, siinne moraal laieneb linnapiiridest kaugemalegi. Ent linnakultuur ei ole siiras. Vaesus elab jõukuse kõrval, põlismaalastest kodanikud kõrvuti välismaalastega. Suurlinn survestab keskkonda ja aitab seda leevendada, ohjeldamata kasv ja slummid lasuvad futuristlike ehitiste varjus. Sa oled pidevalt valvekaamerate fookuses, ent samal ajal täiesti anonüümne. Suurlinnu ühendab kakofoonia ja dünaamilisus, seal tekkiv tunne, et oled tõeliselt elus, et seal see kõik juhtubki.

Mitmesuguses fotograafias – nii dokumentaalses kui ka konstrueeritus – juhib „Metropol“ sind sõna otseses mõttes läbi kujutiste linna. „Metropol“ paljastab suurlinna hinge – paiga, kus kujundatakse meie tulevik.

Noorderlichti fotofestival on iga-aastane rahvusvaheline sündmus, mis toimub Groningenis, Hollandis.

Avatud

28. October 2011 – 11. December 2011

Koht

Eesti Arhitektuurimuuseum (Rotermanni soolaladu)

Aadress

Ahtri 2, Tallinn

Piletid

3 EUR / 1.50 EUR

Kuraator

Wim Melis